Buna ziua,am o papagalita bolnava de vreo 3 saptamani,am vost cu ea la veterinar mi s-a spus ca e racita la plamani si are o problema la sistemul digestiv,si a luat tratament 5 zile cat mi-a recomandat,insa e tot la fel,sta toata ziua dormind,si scuipa semintele pe care le mananca,mentionez ca e un papagal care nu a putut sa zboare de mic si este invatata cu noi,mai toara ziua se tinea dupa noi in casa,nu intra in colivie iar acum nu mai iese din ea,ce are?
- Urucu Ana-Maria a intrebat 10 ani ago
Buna ziua
Este posibil sa aiba probleme de digestie si in cazul acesta puteti sa ii administrati 1-2 picaturi de bors de casa 3-4 zile, daca are si scaun moale atunci trebuie introdus si un antibiotic.
O zi buna
- Dr. Epure a raspuns 10 ani ago
