Buna ziua! Am si eu o intrebare. Catelusa mea yorkshire terrier e gestanta in a 40 a zi de gestatie. De ce nu are burtica rotunda asa cum stiam eu si o are (in colturi) asa cum zic eu de parca se simt puii??.. Zici ca are niste bolovani in burta. Ea se sinte bine si la sfarsitul saptamanii avem si programare la vet. Va multumesc
- Claudia a intrebat 10 ani ago
Buna ziua
Nu este neapatat sa aiba burtica mare,poate pui sunt mai mici sau are 1 sau 2 pui dar astea o sa le vedeti la ecografie.Recondarea mea este sa nu o mai palpati deoarece daca apasati mai tare se poate sparge uterul sau sa ii produceti avort .
O zi buna
- Dr. Epure a raspuns 10 ani ago
